top of page

ODHAD NEMOVITOSTI

Stanovení správné hodnoty je základem úspěšného a rychlého prodeje. Pokud budete požadovat příliš vysokou částku, nemovitost neprodáte. A u příliš nízké ceny zase přijdete o stovky tisíc až miliony korun. 


Někdy se necháváme unést představou, že existuje univerzální vzorec pro výpočet přesné tržní ceny nemovitosti. Proměnné reprezentují výměru, počet místností nebo možná přítomnost výtahu. A když dosadím, dostanu odpovídající částku.

Bohužel, takhle jednoduché to není.

Odhad tržní ceny nemovitosti je disciplína, která si zaslouží mnohem více úsilí. Musíte sledovat aktuální dění na trhu, mít správné know-how a přinejlepším i zkušenosti.

Prozkoumání trhu

Kromě toho, že vaši nemovitost rozpitváme do cihliček a budeme se snažit najít vlastnosti a přednosti, které zvýší její tržní cenu, zaměříme se i na samotný trh nemovitostí.

 

·  Jakou tržní hodnotu mají ostatní nemovitosti ve vašem blízkém sousedství?

·  Jaká je v dané oblasti poptávka po realitách?

·  Jaké jsou vyhlídky? Plánují se územní změny či developerské projekty?

 

A proto následujeme tyto kroky a při odhadování ceny nemovitosti používáme dva typy analýzy:

·  Specializovaný software, který využívají například banky pro stanovení tržní ceny nemovitosti. Tento program nám poskytne několikastránkovou analýzu, ve které najdeme všechny potřebné informace o cenotvorných proměnných.

 

·  Abychom měli kontrolu, že první analýzu něco nepokazilo, porovnáváme ji ještě s druhou analýzou, kterou vytvoříme sami podle vlastních nástrojů a úsudků. Jen tak máme jistotu, že odhad ceny nemovitosti je skutečně přesný.

 

Je potřeba znát stav realitního trhu, orientovat se v cenových mapách a brát v potaz desítky dalších faktorů. 

Cenu vaší nemovitosti odhadnu rychle – a zdarma. Bez jakýchkoliv závazků z vaší strany.

odhad nemovitosti.png

Jaké faktory mají na cenu nemovitosti vliv?

  • Lokalita

  • Dispozice

  • Velikost

  • Stav a stáří

  • Vybavení a příslušenství aj.

Máte nějaké dotazy nebo zájem o nezávaznou konzultaci? Neváhejte mě kontaktovat a rád s Vámi proberu vše, co by Vás zajímalo.

bottom of page