top of page
  • Obrázek autoraKevin Babicka

Jak správně připravit nemovitost k prodeji?

1. Určení správné ceny pro prodej je klíčem k úspěchu.

Jak zjistit optimální hodnotu nemovitosti, aby byla atraktivní, ale nepředražená? Mnozí prodejci se domnívají, že je lepší začít s vyšší cenou a později ji snížit, ale to může být riskantní. Přehnaně vysoká cena může odrazit potenciální zájemce a prodloužit prodejní proces. A když začnete snižovat cenu, může to působit nedůvěryhodně a nemovitost se může stát tím, co realitní makléři nazývají "ležákem" – tedy nemovitostí, kterou nikdo nechce. Podhodnocení ceny však také není ideální, protože vám může vzít zasloužené peníze.


Odhad ceny nemovitosti

Jak tedy určit správnou cenu?

Klíčem je důkladná analýza aktuální nabídky nemovitostí na trhu a sledování cenových trendů. Je také užitečné zjistit, za kolik se nedávno prodaly podobné nemovitosti ve vaší lokalitě. Důvěryhodný realitní makléř vám může být nápomocný při stanovení optimální ceny, protože má přístup k relevantním datům a zkušenostem.

Vyhnete se tak rizikům nadhodnocení i podhodnocení a maximalizujete šance pro úspěšný prodej.


2. Vaše nemovitost musí vypadat atraktivně a přitáhnout pozornost


V současné době hraje klíčovou roli vytvoření atraktivní prezentace nabídky(https://www.kevinbabicka.cz/prodej-bytu-rosice), která okouzlí potenciální zájemce na první pohled. První dojem, který na internetu uděláte, má obrovský význam, a můžete ho vytvořit jen jednou. Prvním krokem k úspěchu je tzv. homestaging, což zahrnuje designovou úpravu nemovitosti, dekorace a odbourání každodenního nepořádku. Pokud si nejste jisti, jak na to, můžete zvážit spolupráci s designérem specializujícím se na tento obor.

Dalším klíčovým krokem je profesionální fotografování nemovitosti.

Kvalitní fotografie jsou klíčem k upoutání pozornosti v konkurenčním prostředí online nabídek. Měli byste zvolit fotografa s odbornými zkušenostmi a osvědčenými referencemi. Důležité je také využít moderní technologie, jako jsou půdorysy, videoprohlídky a virtuální 3D prohlídky.


Tyto nástroje umožňují potenciálním zájemcům procházet si vaši nemovitost prakticky "naživo" z pohodlí svého domova. Díky nim se budou ozývat pouze ti reální kupci, kteří mají skutečný zájem, a vy tak ušetříte cenný čas.

Kromě atraktivní vizuální prezentace je také nezbytné věnovat pozornost poutavému a originálnímu textu, který podrobně popisuje výhody vaší nemovitosti. Zdůrazněte fakta a všechny klíčové informace, a nezapomeňte na vytvoření atmosféry, nebo zmiňte zajímavosti, které by mohli potenciální kupci ocenit.


3. Musíte být vidět


Je nezbytné, aby vaše nemovitosti byla vidět, pokud chcete úspěšně prodat. Na českém realitním trhu existuje několik podstatných realitních portálů, na které byste se měli zaměřit. Jako soukromý prodejce může být cena inzerce na těchto portálech vyšší než pro realitní kanceláře, které mohou mít uzavřené smlouvy s výhodnými cenami. Nicméně bez správného inzerování nemovitosti bude velmi obtížné dobře prodat. Proto se registrujte na všech klíčových portálech a publikujte svou nabídku. Mějte na paměti, že bude potřeba investovat několik tisíc Kč do inzerce a budete potřebovat trpělivost. Během inzerce doporučujeme využívat možnost topování, což zajistí, že vaše nabídka bude na předních pozicích v seznamu nemovitostí. Náš průzkum ukázal, že mnoho kupujících preferuje nemovitosti ve svém okolí, kde žijí. Proto nezanedbávejte místní marketing.

Místní marketing - leták do okolí

Informujte své sousedy a známé o prodeji, umístěte prodejní plachtu na nemovitost a distribuujte letáky do okolních provozoven. Profesionální realitní makléři se dnes zaměřují i na online marketing a propagují nemovitosti na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Instagram, LinkedIn a další. Spolu s marketingovými specialisty vytvářejí cílené placené reklamní kampaně na internetu.

reklama facebook - prodej nemovitostí

Pokud máte možnost, určitě se zaměřte i na online prezentaci vaší nemovitosti, neboť to může výrazně pomoci zvýšit její viditelnost a šance na úspěšný prodej.
62 zobrazení

Comments


bottom of page